Koncoročný školský výlet v Slovenskom raji

Koncoročný školský výlet v Slovenskom raji

Koniec školského roka sa nám pomaly blíži a slnečné lúče nás lákajú čoraz viac von. Takto nás slniečko vytiahlo na krásny koncoročný výlet do Slovenského raja dňa 18. 6. 2021.

Bol to ozaj krásny deň. Ráno bolo ako každé iné, no do MŠ vstupovali akýsi turisti a turistky. Deti prichádzali s úsmevom a očakávaním niečoho zaujímavého s iskrou v očiach, že to bude super deň. A veru aj bol. Deti zažili v prírode netradičné chvíle. Prekvapením bola nekonečná cesta, najmä pre mladšie deti, no aj tie to zvládli úžasne.

Prvými zástavkami bolo doplnenie pitného režimu pod mostom vlakovej trate, na rázcestí ciest do Hrabušíc a Spišských Tomášoviec a pod vstupnou bránou do Slovenského raja. Pod bránou sa deti tešili na sľúbený piknik a ten sme si dali na lúke pod stromami v tieni za starou horárňou. Potom si deti zahrali futbal, naháňačky, hádzali si lopty, chytali bublifukové bubliny a šli sa prejsť k neďalekému posedu a včelínu. Niektorí si aj oddýchli a poležali na dekách. To sme už však pozerali, či nevidíme našu pani kuchárku s vozíkom, no prekvapením bolo auto, ktoré nám priviezlo obed, ktorým boli pirohy.

Deti sa veľmi tešili, pretože na lúke ešte neobedovali a pirohy s mliekom im veľmi chutili a prosili si aj „duple“, ba dokonca niektorí aj „triple“ 🙂 Po obede prišiel popoludňajší oddych, kde si všetci ľahli na deky a počúvali rozprávku z ľudovej tvorby pani učiteľky Slávky. Deťom sa tento oddych pod oblohou veľmi páčil a načerpali nové sily na cestu ďalej, pretože výlet ešte nekončil. Vybrali sme sa teda cez Kartuziánsky most osviežiť si ruky vo vode, poležať si na deke, či zájsť lesnou cestičkou s pani učiteľkami na prieskum okolia. Tu sme sily doplnili menším olovrantom a vybrali sme sa k Letanovskému mlynu, kde odvážlivci šli obzrieť lávku. Na prechod už odvahy nebolo a tak sme sa všetci spolu zahrali a poobzerali okolie Letanovského mlyna.

Po oddychu, aktivitách, hrách a krásnych zážitkoch prišiel čas na cestu z lesa k rodičom. Kráčali sme k vstupnej bráne do Slovenského raja, kde nás už nedočkavo čakali rodičia a príbuzní. Pani učiteľky deti pochválili a všetci sa s úsmevom na tvári spolu s rodičmi a rodinnými príslušníkmi vybrali domov.

Naše statočné deti výlet zvládli úžasne a krásne spomienky a fotky nájdete v našej galérii.