Cyklo deň 31.5.2022 a deň na kolesách 9.6.2022

Cyklo deň 31.5.2022 a deň na kolesách 9.6.2022

Máme radi šport a tiež bicykle, kolobežky, odrážadlá, detské motorky a všetko čo má kolesá 🙂

So zdatnými cyklistami sme sa 31.5.2022 vybrali na druhý ročník cyklotúry našou obcou a odskúšali sme si našu zdatnosť v bicyklovaní a dodržiavaní pravidiel cestnej premávky ako cyklistov. Bolo to zaujímavé a občas aj náročné, no zvládli sme to všetci bravúrne. Cyklotúra začala v našej MŠ, kde sme sa obliekli, obuli, nahodili prilby a nasadli na bicykle. Na začiatku sme si povedali výbavu cyklistov a pravidlá, ktoré musia dodržiavať cyklisti na ceste. V zapätí sme vyštartovali. Šli sme z MŠ, okolo CZŠ, cez Štúrovú ulicu, na ktorej konci sme sa otočili a pokračovali po Školskej ulici okolo kostola na Tatranskú ulicu, kde sme si spravili menšiu prestávku, otočili sa a po ulici Slovenského raja sme došli na Michalskú ulicu a z tej
smerom k našej MŠ po Nábrežnej ulici. Tu sme však neskončili a vybrali sme sa na druhý okruh a to z MŠ, okolo CZŠ po Školskej ulici okolo autobusovej zastávky späť okolo kostola až do našej MŠ. Na každej križovatke sme zastavili a vysvetlili si dopravnú značku, skontrolovali, či môžeme pokračovať a pomaly v zástupe šli ďalej. Deti, teda naši budúci profesionálni cyklisti a nasledovníci Petra Sagana zvládli cestu bicyklom do rôznych zákrut a aj do kopca bez zastavenia, z čoho sa v závere samé deti tešili.

O pár dní, teda 9.6.2022 sme sa všetci vybrali na náš prvý ročník dňa na kolesách, kde bolo podmienkou prísť na kolobežke, či odrážadle. Najskôr nám to chcelo prekaziť počasie, no nakoniec sme to nevzdali a dobre sme spravili. Kolobežky a odrážadlá si deti ráno zaparkovali v altánku na školskom dvore MŠ. Po desiate sme si nahodili športové oblečenie a vykročili sme k našim „dopravným prostriedkom“, kde sme si nahodili prilbu, vysvetlili pravidlá cestnej premávky pre cyklistov a kolobežkárov, rozdelili sme sa na dve skupiny a vyrazili. Všetci pokračovali vo svojej skupine v zástupe za vedúcou pani učiteľkou a počúvali jej pokyny. Prvá skupina boli deti na odrážadlách a za nimi šla druhá skupina detí na kolobežkách. Z MŠ sme všetci vyrazili na ulicu Slobody, okolo CZŠ, kde deti na odrážadlách šli na školský dvor CZŠ a kolobežkári šli na ulicu Štúrovú, na ktorej konci sa otočili a prešli popod okná CZŠ, kolobežky zniesli dole schodmi a vrátili sa späť do MŠ. Deti na odrážadlách spravili okruhy na dráhe na školskom dvore CZŠ a tiež sa vrátili do MŠ.

Svoje dopravné prostriedky zaparkovali a v altánku na školskom dvore MŠ ich čakala skúška a test cyklistu/kolobežkára, na ktorej konci po úspešnom zvládnutí získali „vodičský preukaz“. Keďže sme skúšobnú jazdu, test a skúšku zvládli všetci, tak deti sa stali zodpovednými cyklistami/kolobežkármi. Veríme, že si tento deň budú pamätať a tiež aj poznatky a informácie, ktoré sa naučili.

Fotky z týchto akcií si môžete pozrieť v našej galérii.