Cyklo deň a deň na kolesách

Cyklo deň a deň na kolesách

Máme radi šport a tiež bicykle, kolobežky, odrážadlá, detské motorky a všetko čo má kolesá.

Dňa 20.6.2023 sme sa spoločne vybrali na náš už tradičný cyklo deň, či deň na kolesách. Deti boli rozdelené na dve skupiny a to na zdatných cyklistov a ostatných na kolesách.

Cyklisti šli našou obcou rôznymi uličkami a odskúšali si zdatnosť v bicyklovaní a dodržiavaní pravidiel cestnej premávky ako cyklistov. Bolo to zaujímavé a občas aj náročné, no zvládli sme to všetci bravúrne. Cyklisti začali v našej MŠ, kde sme sa obliekli, obuli, nahodili prilby a nasadli na bicykle.

Na začiatku sme si spoločne povedali výbavu cyklistov a pravidlá, ktoré musia dodržiavať cyklisti na ceste. V zapätí sme vyštartovali. Šli sme z MŠ, okolo CZŠ, cez Štúrovú ulicu, na ktorej konci sme sa otočili a pokračovali po Školskej ulici okolo kostola a autobusovej zastávky späť k MŠ, kde sme si spravili menšiu pauzu.

Tu sme však neskončili a vybrali sme sa na druhý okruh a to z MŠ k pošte a následne na ulicu Michalskú, kde sme sa otočili a smerovali po Štúrovej ulici, okolo CZŠ k MŠ, kde sme šťastne dorazili. Počas prvého okruhu sme na každej križovatke zastavili a vysvetlili si dopravnú značku, skontrolovali, či môžeme pokračovať a pomaly v zástupe šli ďalej. Deti, teda naši budúci profesionálni cyklisti a nasledovníci Petra Sagana zvládli cestu bicyklom do rôznych zákrut a aj do kopca bez zastavenia, z čoho sa v závere samé deti tešili. Ostatné deti na kolobežkách a odrážadlách šli v zástupe z MŠ, okolo CZŠ na Štúrovú ulicu, kde sa na jej konci otočili a vrátili pomaly späť do MŠ. Kolobežky, odrážadlá a bicykle si deti ráno zaparkovali v altánku na školskom dvore MŠ.

Svoje dopravné prostriedky zaparkovali a v altánku na školskom dvore MŠ a popoludní ich čakala skúška a test cyklistu/kolobežkára, na ktorej konci po úspešnom zvládnutí získali „vodičský preukaz“. Keďže sme skúšobnú jazdu, test a skúšku zvládli všetci, tak deti sa stali zodpovednými cyklistami/kolobežkármi. Veríme, že si tento deň budú pamätať a tiež aj poznatky a informácie, ktoré sa naučili.

Fotky z dňa na kolesách a cyklo dňa si môžete pozrieť v našej galérii.