Divadelné predstavenie „Perníková chalúpka“

Divadelné predstavenie „Perníková chalúpka“

Dňa 19. 10. 2022 sme boli v divadle v Spišskej Novej Vsi na krásnom predstavení o „Perníkovej chalúpke“. O čom predstavenie bolo? Prečítajte si:

„Boli raz Janko a Marienka, ktorí neposlúchli mamičku a stratili sa v lese. Tam natrafili na chalúpku z perníkov a od hladu do nej vyhrýzli dieru. Zlá ježibaba ich prichytila, strčila Janka do chlievika a rozhodla sa, že ho vykŕmi, upečie a zje. Túto rozprávku poznáme všetci, však? Lenže v tej našej Perníkovej chalúpke sa okrem Janka a Marienky zoznámite aj s inými rozprávkovými postavami. Dozviete sa, že perníky, z ktorých vzniká perníková chalúpka, v skutočnosti pečie Cukrár Figaro. Ukážeme vám, ako zlá Ježibaba lesná kropí rastlinky Smrťobyľom, aby ich včely nemohli opeľovať a aby mala med len pre seba. Uvidíte, ako jej pri tom pomáha lenivý Kocúr Cico a celým príbehom vás prevedie nezbedná Včielka Kája. Naučíte sa, ako treba ochraňovať našu Zem pred Smrťobyľom, že zlo plodí len ďalšie zlo a že v jednote je sila. A k tomu si navyše parádne zaspievate.“

Divadelné predstavenie sa nám veľmi páčilo, sedeli sme v prvom rade, z čoho mali deti veľký umelecký zážitok. Po vystúpení sme si sily doplnili chutným perníkom a džúsom, prešli sme sa námestím, zazvonili zvončekom a s úsmevom sme sa vrátili do MŠ.

Fotky z predstavenia a krásneho dňa nájdete v galérii.