Rekonštrukcia sociálnych zariadení

Rekonštrukcia sociálnych zariadení

Prázdniny sa skončili, začal nový školský rok, a to nielen pre žiakov základných či študentov stredných škôl, ale s časom oddychu a leňošenia sa museli rozlúčiť i naši najmenší škôlkari.

No v našej MŠ sa ani počas prázdnin nezaháľalo. Usilovne sa pracovalo na zveľaďovaní interiérového vybavenia budovy, aby sa deti v novom školskom roku mohli tešiť z krásnych priestorov sociálnych zariadení, na ktorých sa rokmi ukázal zub času.

Samotnej rekonštrukcii predchádzal celý rad prípravných, hlavne búracích prác, za ktorými stoja naši šikovní zamestnanci p. Róbert Kubičár a p. Radovan Jochman. Ruku k dielu pridali i brigádnici, ktorí boli v čase prázdnin zamestnaní na OcÚ v rámci Dohody. Všetky vodoinštalatérske práce zrealizoval náš domáci živnostník p. Ján Laheta, omietky a obklady sú výsledkom šikovných rúk bratov Jozefa, Antona a Mariána Grešovcov. Za elektroinštalačnými prácami stoja p. Slavomír Gad a p. Róbert Kubičár. Nemožno zabudnúť ani na šikovné ručičky pani upratovačiek, učiteliek i pani riaditeľky. Postarali sa o to, aby bolo všetko poupratované a aby sa nový školský rok mohol dôstojne začať v čistých a vyvoňaných priestoroch. A myslí sa to skutočne doslova, pretože súčasťou tejto premeny je aj nové odsávanie z priestorov WC a taktiež nové odvetranie kanalizácie v budove MŠ, aby sa pod vplyvom podtlakov z vonkajšieho prostredia v priestoroch škôlky nešíril nepríjemný zápach.

Všetci veríme, že našim najmenším takáto zmena spôsobila veľkú radosť a tiež ich rodičom navodila pocit, že ich deti väčšiu časť dňa trávia v čistých a hygienicky nezávadných priestoroch. Ak by sa ešte vedeniu obce podarilo uspieť v eurofondových výzvach a popracovať na rekonštrukcii budovy zvonka, takú peknú škôlku by sme hádam široko-ďaleko nenašli. Za všetko hovoria fotky z galérie, tak si ich neváhajte pozrieť.

 

Celú galériu si môžete pozrieť tu