Turisticko-branná vychádzka

Turisticko-branná vychádzka

Dňa 27.9.2023 sme sa vybrali na turisticko-brannú vychádzku, na ktorú sme sa pripravovali už prechádzkami v okolí MŠ. Takto sme nadobudli kondíciu a mohli sa vybrať na „malý výlet“.

Spoločne sme sa vybrali po Nábrežnej ulici smerom k pošte, následne po ulici Slovenského raja k železničnej stanici, popod železničný most cestou k Slovenskému raju, kde sme odbočili na chodník k lesíku Olišavka. Na polceste sme došli k balíkom (buntom) slamy a tam sme ostali. Tu sme si prestreli deky a podložky a pochutnali na dobrôtkach, ktoré nám mamky pripravili. V okolí sme pozorovali znaky jesene, farebnosť listov na okolitých stromoch, obrábanie polí pred zimou a tiež sme pozorovali okoloidúce vlaky a okolie, ako Vysoké Tatry, Slovenský raj a okolité obce (Spišský Štvrtok, Hrabušice). Zahrali sme si naháňačky, preskačky a rôzne hry. Tiež sme si spravili krásne fotky na „buntoch“
slamy a niektoré odvážne deti si skúsili aj samé vyliezť na prvý rad. O zábavu a zážitky veru núdze nebolo. Späť sme sa vracali po ulici Slobody, kde nás v MŠ čakal chutný obed a zaslúžený oddych.

Krásne fotky z turisticko-branej vychádzky nájdete v našej galérii.